Septembrové zahraničné novinky

Zahraničie

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Zahraničie v skautingu ožíva

• Tu a tu sa môžeš dozvedieť viac o World Scout Conference 2024 Cairo, Egypt
  • Tu a tu si zaspomínajme na žiarivý čas CEJ’24 a tu na slovenský kontingent na tohtoročnom CEJku.
Foto: Lukáš Bičkoš

Pozvánka na World Scout Moot 2025

Kedy: 25. 07. – 03. 08. 2025
Kde: Portugalsko
Veková kategória: 18 – 25 rokov (roveri)
Registrácia zahájená

We want our Rovers to have an active role in building their Moot, choosing their own paths and deciding how they want to change a community and how they want to impact our world.

(https://worldscoutmoot.pt/event-introduction/)

Si rover? Túžiš po nezabudnuteľnom zážitku? Určite áno, po nezabudnuteľných zážitkoch túžia všetci.

Možno je pre teba odpoveďou práve The Moot, ktoré ťa určite nakopne, poukáže na cestu tým správnym smerom. Otestuje tvoju samostatnosť, no taktiež posvieti na to, ako dokážeš spolupracovať. Je to výzva, v ktorej môžeš nájsť to, čo ti treba.

Si pripravený stať sa postupne lepším v službe v rámci našich troch pilierov?

Zisti viac na skaut.sk.

Staň sa aj ty súčasťou tejto WOSM klasiky! Ak vidíš akúkoľvek prekážku zúčastniť sa, aj napriek tomu neváhaj kontaktovať tuskajakub@gmail.com.

2024, 2025, 2026, 2027…

Píše sa rok 2027, je leto. Vonku je krásne a ja som so svojou patrolou na 26th World Scout Jamboree Poland 2027

Niečo mi vraví, že to znie ako splnený skautský sen.

Už teraz začni premýšľať nad svojou účasťou na WSJ’27. Bude to veľké a treba ti na to tie správne zdroje. Zatiaľ vieme odporučiť šetriť okrem iného peniaze a čas. Už teraz začať oslovovať kamošov skautov do patroly.

Viac informácií budeme vedieť poskytnúť až v januári.

Čekni toto video.

Foto: Klaudia Śliwa

Jota-joti 2024

Kedy: priebežne 18. – 20. 10. (už o mesiac)

Poplatok: for free, za jota-joti sa neplatí

Celosvetová klasika sa vracia späť aj tento rok! Ak nemáš zdroje sa zúčastniť zahraničnej akcie prezenčne, toto je pre teba (či dokonca celú družinu, radu, a i. tímy) vhodná príležitosť.

Vytvor si svoj účet na scout.org a jednoducho sa registruj/te na túto jedinečnú skautskú akciu.

Neváhaj a prihlás sa aj so svojou patrolou (družinou, inou skautskou skupinou).

Nezabudni sa svojou účasťou pochváliť na instagrame @slovensky.skauting alebo sa s nami podeľ o svoje skúsenosti na international@skauting.sk

Oficiálna stránka podujatia: jotajoti.info

Zahraničie volá nadšencov

Zahraničie skautingu ožíva, a potrebuje u nás aj tvoju pomoc.

Foto: Jakub Švirloch

Zahraničná rada Slovenského skautingu na obzore. Aj v SLSK máš možnosť angažovať sa v rámci medzinárodných tém.

Pokiaľ , máš skúsenosti s medzinárodnými skautskými akciami alebo máš aj malý nápad, ako by si mohol/mohla prispieť do fungovania zahraničnej dimenzie v Slovenskom skautingu, s radosťou tvoje predstavy vypočujeme. A možno sa ti zapáči zahraničie natoľko, až ťa nakoniec privítame v Zahraničnej rade. Možností ako sa zapojiť je viac než dosť. Každý/á so zaujímavou myšlienkou je vítaný/á.

Pokiaľ ťa ponuka zaujala, smelo napíš na international@skauting.sk. Tešíme sa na teba!