Poď na Intercamp 2017

Všeobecným cieľom Intercamp-u je rozvoj medzinárodného priateľstva počas víkendu skautského táborenia a programu založenom na princípoch skautingu podporujúcich tímovú spoluprácu.

Každoročne sú kapacity obmedzené na 2000 až 3000 účastníkov, z (teraz) deväť pozvaných národov: Američania (BSA), Belgičania (GSB), Briti (BSWE), Holanďania (SN), Francúzi (SGdF), Nemci (RDP), Česi (Junák), Poliaci (ZHP) a Švajčiari (PNR).
Okrem týchto „členských krajín“ skautov vo výbore Intercamp-u zo všetkých ostatných krajín alebo združení sú pozvaní hostia, ako tradičná súčasť WOSM alebo WAGGGS.

Bude veľkolepý! Ako inak, ide predsa už o neuveriteľné 50. výročie tejto akcie.
Bude zameraný na to, ako by to mohlo vyzerať o ďalšie polstoročie v skautingu, ale i celkovo vo svete.

Miesto

Po dvoch rokoch vo východnej Európe sa Intercamp vráti bližšie k svojim koreňom na západe Nemecka. Miesto konania pre rok 2017 je Warendorf v oblasti Münster.
Ale nebojte sa: Warendorf je malé mesto! Má veľkú históriu a ponúka mnoho miest, ktoré môžete objaviť – uvidíte!

2. – 5. 6. 2017

Trúfaš si byť šéfom slovenskej výpravy?

Ak áno, vyplň prosím tento dotazník.

Rád by si bol účastníkom?

Tak v tom prípade je tu pre teba tento dotazník.

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu