Kurz komunikácie: Vzdelávací modul pre nadšencov komunikácie

Komunikácia, Pozvánka

Pripravujeme novinku pre všetkých skautov a skautky, ktorí sa zaujímajú o komunikáciu a prácu s médiami! V novembri sa uskutoční pilotný kurz vzdelávacieho modulu, ktorý vám pomôže zlepšiť sa v oblasti komunikácie, brandingu a tvorby vizuálnych materiálov. Počas tohto víkend plného prednášok a workshopov budete mať možnosť získať praktické zručnosti, ktoré využijete vo vašom skautskom komunikačnom tíme, oblasti či zbore.

Miesto a kapacita: Modul prebehne v Spišskej Kapitule s kapacitou 20 účastníkov. Tento formát umožní intenzívnu prácu v menšej skupine, kde bude priestor na osobný prístup a praktické cvičenia.

V termíne 8. – 10. novembra 2024 sa v krásnom prostredí Spišskej Kapituly uskutoční pilotný kurz vzdelávacieho modulu určeného pre všetkých skautov a skautky od 15 rokov, ktorí sa venujú alebo chcú venovať skautskej komunikácii. Cieľom tohto podujatia je ponúknuť praktické znalosti a zručnosti, ktoré vám pomôžu efektívne komunikovať, spravovať sociálne siete a budovať jednotnú skautskú vizuálnu identitu.

Obsah modulu: Počas troch dní sa môžete tešiť na množstvo odborných prednášok, workshopov a diskusií s témami zameranými na komunikáciu v skautskom prostredí. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a smartfón.

Prednášky budú zahŕňať:

• Brand manuál a jeho využitie v praxi – Ako vytvoriť jednotný vzhľad pre všetky vaše skautské aktivity?
  • Vizuálna identita v praxi – Od návrhu tričiek až po mikiny, perá a bannery.
  • Práca s Canvou – Základy tvorby grafiky pre skautské akcie a projekty.
  • Komunikácia na sociálnych sieťach – Ako efektívne využívať Facebook, Instagram a iné platformy.
  • Tvorba tlačovín – Ako pripraviť plagáty, letáky a ďalšie materiály pre skautské podujatia.
  • Základný balík komunikačných pomôcok – Praktický návod, čo by nemalo chýbať v skautskom komunikačnom tíme.
  • Šablóny a predpripravené dokumenty – Užitočné nástroje, ktoré vám uľahčia prácu.
  • Ako správne komunikovať skauting – ako správne prezentovať vašu skautskú jednotku na verejnosti, čomu sa vyhnúť a čo naopak určite spomenúť.
  • Využitie umelej inteligencie (AI) pri tvorbe obsahu – Ako AI môže zjednodušiť kreatívne procesy.

Základné údaje

Termín 8. – 10. november 2024
Miesto: Spišská Kapitula
Cena: 20€ / osoba
Počet: 20 účastníkov
Vek: od 15 rokov
Prihlasovanie: dostupné na tomto odkaze
Ukončenie prihlasovania: naplnením kapacít, alebo 3. novembra 2024

Nezmeškajte príležitosť zúčastniť sa tohto jedinečného podujatia a staňte sa skutočnými odborníkmi na skautskú komunikáciu! Tento pilotný kurz je viac než vhodný pre Oblastné komunikačné spojky a dobrovoľníkov, ktorí pracujú so sociálnymi sieťami miestnej skautskej jednotky.

predsedníčka Rady pre komunikáciu - komunikacia@skauting.sk